Gecelerinizi uykusuz bırakacak 8 roman

Kitap Eki olarak hazırladığımız bu listemizde yer alan kitaplar işledikleri konular itibariyle sizi kendisine bağlayacak. Kimisinde ürkütücü, kimisinde öğretici, kimisinde de heyecanlı bir hikaye sizi bekliyor.

Sürükleyici bir kitap arayışında olan takipçilerimiz için listemizde yer alan kitapları dikkate almalarını öneriyoruz. Bu kitaplar o kadar sürükleyici ki geceleri uykusuz kalabilirsiniz.

1. Kör Baykuş – Sadık Hidayet

Yapı Kredi Yayınları

Feride Cihan Göktan’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Bazı kitapları tekrar tekrar okuyabilir üzerinde saatlerce konuşabilirsiniz. İnsana dair, hayata dair, gölgelerimize dair, o bilinmeyene dair kitaplardır böyleleri. İşte Sadık Hidayet’in Kör Baykuş’u böyle bir kitap. Bir başyapıt.

2. Benim Adım Meleklerin Hizasına Yazılıdır – Hüseyin Kıran

Sel Yayıncılık

Gökçesu Özgül’ün incelemesi için TIKLAYINIZ

Romanın başkarakteri Ruhi, artık insana, insanlığa inancı kalmamış biridir. Biraz filozof, biraz şair bir meczup belki de. Her şeyin yenisinin peşinden koşar, koşarken bizi de sürükler. Ruhi’nin bu noktaya nasıl geldiğini bilemiyoruz. Emin olabildiğimiz tek şey ise; Ruhi’nin bir yarasının olduğudur, canını yakan bir şeyler vardır. “Hazin Yürüyüş” ile başlar kitap.

3. Tılsım-ı Kudret – Göktuğ Canbaba

İthaki Yayınları

Perge Dündar’ın gerçekleştirdiği söyleşi için TIKLAYINIZ

Yüzüklerin Efendisi ve benzeri filmleri sevenler için harika gelebilecek Tılsım-ı Kudret; fantastik edebiyatı, korku unsurlarını, macerayı, iyilik ve kötülüğün mücadelesini, efsaneleri, mitolojiyi velhasıl heyecanlı ve ilginç bütün konuları bir araya getirmiş ve güzel bir şey çıkmış ortaya.

4. Ah – Azimet Ceyhan

İleti Yayıncılık

Arzu Aslan’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Duygu yüklü, vicdanlı bir roman AH. Genç insanların Koçgiri’nin acı dolu günlerini yaşamış yaşlı insanlara sesli olarak okuması gereken akılda kalıcı bir kitap.

5. Zenci Fabrikası – Gil Scott-Heron

Can Yayınları

Rasih Korkmaz’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Can Yayınları etiketiyle yayımlanan Gil Scott-Heron’un romanı Zenci Fabrikası günümüz mücadelelerine de ayna tutan başarılı bir kurguyla kaleme alınmış.

6. Biz Gayet İyiyiz – Daryl Gregory

İthaki Yayınları

Ömer Ezer’in incelemesi için TIKLAYINIZ

Biz Gayet İyiyiz, yaşadıkları korkunç “travmalar”dan sonra Doktor Jan’in grup terapisiyle bir araya getirdiği tuhaf karakterlerin hikâyesini anlatıyor.

7. Cadı Tohumu – Margaret Atwood

Doğan Kitap

Pınar K. Üretmen’in incelemesi için TIKLAYINIZ

Cadı Tohumu, Canan Sılay’ın akıcı çevirisiyle ilk kez Eylül 2017’de yayımlandı. Hogarth Press tarafından yürütülen proje kapsamında yayımlanan kitaplar, ülkemizde de Doğan Kitap etiketiyle okuyucuyla buluşuyor.

8. Tütüncü Çırağı – Robert Seethaler

Jaguar Kitap

Gökçesu Özgül’ün incelemesi için TIKLAYINIZ

Yarattığı atmosfer ve hüzünlü hikayesi ile yüreğimizi burkan roman, gene de umudumuzu diri tutmamız için elini uzatıyor; “Kalırsa geriye bir tek göl kalır. Dağlar ve bulutlar, gölün içinde uçlarında gamalı haç bayrakları sallanan birkaç direkten daha uzun yaşayacaklardır, buna inanabilirsin” çünkü gökyüzü ile başlar ve gökyüzü ile sona erer.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Carlos Ruiz Zafón’dan kült bir genç yetişkin romanı; Marina

Read Next

Hep Kitap Diyenler İçin Kitaplar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram