Sanat ve Edebiyat Dergisi Gamlı Baykuş raflardaki yerini aldı..

Türk edebiyatının can damarı,  Nazım Hikmet’i anlatarak yayın hayatına başlayan dergi, bu ay başında çıkan ikinci sayısında “ İçimizdeki ve Edebiyatımızdaki Şeytan” başlığıyla yola devam ediyor.

Umudun ve mutluluğun sanat yoluyla yeniden var edilebileceğini anlatmak gayesiyle

Ocak 2017 tarihinde yayın hayatına başlayan dergi iki aylık periyotlarda yayımlanacak..

Türk edebiyatının can damarı,  Nazım Hikmet’i anlatarak yayın hayatına başlayan dergi, bu ay başında çıkan ikinci sayısında “ İçimizdeki ve Edebiyatımızdaki Şeytan” başlığıyla yola devam ediyor.

Bu sayıda; Dante, Milton, Goethe, Poe, Spartaküs ve Sabahattin Ali’yi yeni bir pencereden okumamıza yol açan Doğan Göçmen, İzzettin Çalışlar, Burak Bayülgen, Ümit Kireççi, Fatma Burçak, Tahsin Çember, Mehmet Utku ve Nurhan Tekerek ve Mehmet Fırat Pürselim’in yazıları ve müzik grubu Bubituzak ile söyleşi okunmak üzere bizleri bekliyor.

Güncel Edebiyat, Dosya konusu, Çocuk Edebiyatı, Öykü ve Şiir, Söyleşi gibi başlıkların dışında; Tiyatro, Müzik, Sinema, Plastik Sanatlar bölümleriyle tüm sanat dallarına ve sanatçıya destek vermek, Gamlı sözlük, Gamlı Sahaf, Bilgece Çizgiler, Derin Muhabbet başlıklarıyla eğlenceli ve sıra dışı bir çizgi yakalamak arzusundaki dergi, -18, -24 ve Atölyeden Notlar bölümleriyle de edebiyat dünyamızda var olmaya çabalayan yazar ve yazar adaylarına özel bir alan açmak arzusunda.

Genel Yayın Yönetmeni Aysel Karaca;

“Okur her sayıda; güncel edebiyat,  tiyatro, müzik, sinema, plastik sanatlar , sahaf, çocuk edebiyatı, sözlük, atölye yazıları, belirlenen tema ile ilgili akademik yazılar ve olmazsa olmazımız dumanı üstünde öykü ve şiirler bulabilecektir.

Dergimizin yayın kadrosu da bu amaca uygun olarak şekillendirilmiş, henüz mezun genç arkadaşlarımız da yayın kadrosuna heyecanla katılmışlardır.

Oyun başlıyor, hadi çevir sayfayı” diyor..

Ali Tanrısever
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Benziyor, Ama…

Read Next

Uzayda Yaşam Olursa Devrim de Mümkün Olur mu?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *