12 Burçtan Kadının 12 Erotik Hikâyesi hakkında gizemli yazarla buluşma

Hectorist, deneyimlerini aktardığı hikâyelerinde cinsellikle ilgili değişik konulara parmak basıyor, sağlam bir okur kitlesi kendisini takip ediyor.

Tempus Kitaplığı’ndan Müjde Alganer ve kitabın yazarı Hectorist kitabın yaratım süreci sırasında yaşananları, araştırmaları ve ilham alınan kaynakları konuşuyorlar. Yazar gizemini ve ismini korumak adına, sohbete maskeyle katılıyor. Hectorist Uplifers’ın Pleasure Up kategorisinin cesur bir yazarı. Deneyimlerini aktardığı hikâyelerinde cinsellikle ilgili değişik konulara parmak basıyor, sağlam bir okur kitlesi kendisini takip ediyor.

Yazarın, Ayrıkotu Yayınları tarafından yayımlanan “Kadınların Fısıldadığı Hikayeler” kitabının vücut bulma hikayesinin konuşulduğu bu kısa sohbette, Hectorist kitabı yazmaya Grinin Elli Tonu’nu okuduktan sonra karar verdiğini, o sırada yaratıcı yazarlık atölyesine devam ettiğini, bir arkadaşının kendisiyle paylaştığı bir olayı hikayeleştirerek yazdığını ve beğeni topladığını, böyle böyle zaman içinde kendisiyle paylaşılanları hikayeleştirerek burçlarla birleştirdiğini anlatıyor. Bir süre sonra hikâyeler olgunlaşıyor ve Müjde Alganer Ajans Tempus editörlüğünden de faydalanarak kitabın son halini alması sağlanıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Kitabın farklı özellikleri var. Hectorist bir erkek ama tüm hikâyeler kadın ağzından kaleme alınmış. Kadınların ağzından yazılan hikâyelerde dil konusu önem arz etmiş, zira mahrem deneyimleri pornoya kaçmadan estetik erotizmi koruyarak anlatmak bıçak sırtı. Kitaptaki hikâyelerin hemen hemen hepsinin içinde bir film ya da şarkıdan bahsedilmesi de diğer özelliklerinden biri. Yazar kitapta gerçek adını kullanmak istememiş zira hem yaptığı iş hem de çevresinin spekülatif yorumlarından uzak kalmak adına. Hikâyeleri yazarken hem astrolog hem de jinekolog desteği aldığını belirten yazar, beyaz yakalı denebilecek kadınların ağzından çıkan bu heyecanlı ve romantik hikâyelerin kadınlara ilham vereceğini düşünüyor.

Hectorist kadınların en azından bu deneyimleri okuyarak cinsellikle ilgili daha güvenli olmalarını ve yeni fikirler edinebileceklerini düşünüyor. Erkek okurun ise kadın bakış açısını anlaması ve klasik skor bakışı dışında romantizm ve erotizmin nasıl iç içe yaşanabileceğini hissedecekleri iddiasında. Bu yüzden erkek anlatım dilinin kısmen onu sınırlayacağını düşünerek kadın ağzıyla yazmış.

12 Burçtan Kadının 12 Erotik Hikayesi, son zamanların “avante garde” yayınlarından biri olmaya aday.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Akılalmaz Bir Yolculuk!

Read Next

Beyaz yakalı dünyasına iğneli göndermeler: Labirent

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram