Beyaz yakalı dünyasına iğneli göndermeler: Labirent

Faba Kahve

Labirent, beyaz yakalı dünyasına iğneli göndermeler yapan başarılı bir ilk roman. Tempus Kitaplığı’ndan Müjde Alganer ve Ayşegül Kopdagel romanı karşılıklı konuşuyorlar.

Labirent, Yeni İnsan Yayınevi tarafından 2018 Kasım ayında raflardaki yerini aldı ve okurlarıyla buluştu.

Kadir Çevik Prag’da ailesiyle birlikte yaşayan tecrübeli bir finansçı. Prag’da Kafka ile tanışıyor, kitaplarını okuyor sonra Türkiye üzerinden beyaz yakalı dünyasına dair bir roman yazıyor. Yazarın kahramanı Yusuf K. hızla büyüyen yabancı sermayeli bir bankanın geleceği parlak şube müdürüdür. Yakın zamanda terfi etmesine ve bankanın üst düzey yöneticisi olmasına kesin gözüyle bakılmaktadır. Çapkınlık dışında hiçbir aşırılığı, olumsuzluğu, kanunsuzluğu yoktur. Evi ile işi arasında kendi halinde, tekdüze mutlu sayılabilecek bir hayat yaşamaktadır. Ancak bir sabah evine gelen polislerin hakkında dava açtığını söylemesiyle birlikte Yusuf’un hayatı bir anda alt üst olur. Olan biteni anlamak mümkün değildir. Dava ne için açılmıştır, kim tarafından açılmıştır, Yusuf’un ne yapması gerekmektedir? Yusuf bütün enerjisini soruların cevaplarını bulmak için harcarken, aslında çok daha büyük bir kurgunun içinde hatta tam merkezinde olduğunu fark eder.

 
KitapEki
KitapEki

Labirent, beyaz yakalı dünyasına iğneli göndermeler yapan başarılı bir ilk roman. Tempus Kitaplığı’ndan Müjde Alganer ve Ayşegül Kopdagel romanı karşılıklı konuşuyorlar.

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Tempus Kitaplığı

Ajans Tempus tarafından hayata geçirilen Tempus Kitaplığı, Müjde Alganer ve Ayşegül Kopdagel öncülüğünde geliştirilen bir kitap tanıtım video projesidir. Ajans Tempus, geliştirici editörlük, kitap yazım danışmanlığı ve yazar sosyal medya yönetimi alanında faaliyet gösteren bir yazar ajansıdır. Tanıtımlar, kitapların içeriği, yazarları, kitabın yaratılma aşaması üzerine kısa sohbetlerden ibaret video serilerinden oluşmaktadır. Tempus’un hizmet verdiği editörlük ve tanıtım hizmetlerinden yararlanmak isteyenler ya da paylaşımda bulunmak isteyen yazar, yazar adayları ve yayınevleri info@ajanstempus.net üzerinden Ajans Tempus ve Tempus Kitaplığı yetkilileriyle iletişim kurabilirler.

Önceki Yazı

12 Burçtan Kadının 12 Erotik Hikâyesi hakkında gizemli yazarla buluşma

Sonraki Yazı

KRİZ VAAR!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *