Beyaz yakalı dünyasına iğneli göndermeler: Labirent

Labirent, beyaz yakalı dünyasına iğneli göndermeler yapan başarılı bir ilk roman. Tempus Kitaplığı’ndan Müjde Alganer ve Ayşegül Kopdagel romanı karşılıklı konuşuyorlar.

Labirent, Yeni İnsan Yayınevi tarafından 2018 Kasım ayında raflardaki yerini aldı ve okurlarıyla buluştu.

Kadir Çevik Prag’da ailesiyle birlikte yaşayan tecrübeli bir finansçı. Prag’da Kafka ile tanışıyor, kitaplarını okuyor sonra Türkiye üzerinden beyaz yakalı dünyasına dair bir roman yazıyor. Yazarın kahramanı Yusuf K. hızla büyüyen yabancı sermayeli bir bankanın geleceği parlak şube müdürüdür. Yakın zamanda terfi etmesine ve bankanın üst düzey yöneticisi olmasına kesin gözüyle bakılmaktadır. Çapkınlık dışında hiçbir aşırılığı, olumsuzluğu, kanunsuzluğu yoktur. Evi ile işi arasında kendi halinde, tekdüze mutlu sayılabilecek bir hayat yaşamaktadır. Ancak bir sabah evine gelen polislerin hakkında dava açtığını söylemesiyle birlikte Yusuf’un hayatı bir anda alt üst olur. Olan biteni anlamak mümkün değildir. Dava ne için açılmıştır, kim tarafından açılmıştır, Yusuf’un ne yapması gerekmektedir? Yusuf bütün enerjisini soruların cevaplarını bulmak için harcarken, aslında çok daha büyük bir kurgunun içinde hatta tam merkezinde olduğunu fark eder.

TİMAŞ
TİMAŞ

Labirent, beyaz yakalı dünyasına iğneli göndermeler yapan başarılı bir ilk roman. Tempus Kitaplığı’ndan Müjde Alganer ve Ayşegül Kopdagel romanı karşılıklı konuşuyorlar.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

12 Burçtan Kadının 12 Erotik Hikâyesi hakkında gizemli yazarla buluşma

Read Next

KRİZ VAAR!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram