Eduardo Galeano’dan Ateş Anıları

Eduardo Galeano‘nun Ateş Anıları üçlemesinin ilk kitabı olan Yaratılış, Sel Yayıncılık etiketiyle raflardaki yerini aldı. Sel Yayıncılık tarafından daha önce yayınlanan kitapları büyük ilgi gören Galeano’nun eserleri yine yayınevi tarafından yayınlanmaya devam edecek.
‘Editörün Seçimi’ olan yeni kategorimizde ilk olarak Ateş Anıları üçlemesinin ilk kitabı olan Yaratılış’ı keyifle okumanızı öneriyoruz.
Eduardo Galeano, Amerika kıtasının tarihini rengârenk bir mozaik halinde anlattığı dev eseri Ateş Anıları Üçlemesi’nin birinci kitabı olan Yaratılış’ta, Eski Dünya ile Yeni Dünya arasındaki ilk çatışmaları ve ilişkilenmeleri yüzlerce hikâye halinde okurla paylaşıyor.
Amerikan yerlilerinin yaratılış mitlerinden başlayıp Avrupalıların kıtaya gelişinin ilk iki asırlık tarihini anlatarak devam eden bu eşi benzeri olmayan anlatıda; ezilenlerin, susturulanların kayda çoğu zaman geçmemiş tarihi satır aralarından başkaldırıyor, unutturulmaya çalışılan acılar bütün gerçekliğiyle ortaya dökülüyor.
Olgularla edebiyatın iç içe geçtiği Ateş Anıları Üçlemesi’nin bu ilk kitabında Galeano, tutkulu diliyle insanlığın kaybedilen, yok edilen olanaklarını gözler önüne sererek, “dünyanın vicdanı” olmaya devam ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
  • Ateş Anıları – 1
  • Yaratılış
  • Yazar: Eduardo Galeano
  • Çevriren: Süleyman Doğru
  • 381 sayfa
  • Sel Yayıncılık

Editör: Gün Çağ Aydın
Latest posts by Editör: Gün Çağ Aydın (see all)
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İstanbul’da Mavi Bir Tereddüt

Read Next

Şiir olan bir kadına…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram