Peri Gazozu’nun İzinde Cin Aynası

Ercan Kesal yeni kitabı Cin Aynası’yla okuyucularıyla yeniden buluşuyor. İletişim Yayınları etiketiyle yayınlanan Cin Aynası, yazarın önceki kitapları kadar ilgi çekici bir nitelikte. Editörün seçimi kategorimizde sizi erkenden uyaralım istedik. Ercan Kesal’ın kitabı için şimdiden hazırlığınızı yapmanızı öneririz.

Keyifle okuyun…

“Kimsenin birbirine acımadığı, herkesin kolayca birbirinden nefret ettiği, birinin ötekine yardım etmeyi aklından dahi geçirmediği soğuk ve umutsuz bir dünya’da yaşıyoruz. Yalnızlıktan korktuğumuz ama sürekli yalnız kalmaya çalıştığımız, yalnızlığımızın yetmediği ve bitmediği bir çağdayız.

(…)

Galeano’dan ilham alırsam; birlikte kurtulmak için ve yeniden buluşabilmeyi ümit ettiğim için yazıyorum. Kederlerimi, iç sıkıntılarımı ve başkalarında da fark ettiğim acıları anlatmak için yazıyorum. Kendime acı vereni açıklamak, içimde büyüyen sevinci ve coşkuyu da hemen paylaşmak için yazıyorum.

(…)

Sokaktan duyduğum cümleleri ‘cesaret ve kehanetle bezeyip yeniden asıl sahiplerine gönderdiğimde’ onlardan gelecek işaretin merakıyla
yazıyorum.”

Ercan Kesal “kendi kendimizle derdimizin” sır kâtipliğini yapıyor. Peri Gazozu kitabının izinde, insan halleri üzerine sohbet ediyor okuruyla. Ahlakın “utanmayı bilmek” demek olduğunu bilerek, “çocuk aklının” safiyetini severek, rüyalarını kalbine sorarak… Ölüm, zulüm, acı, kötülük üzerine… Direnmek, insan onuru, devrimci inat üzerine… “Adamı adam eden analar” üzerine… İyilik, güzellik, çocuklar, insanlık ve sinema üzerine yazılar. Kederli ve yine de ümitli.

  • Cin Aynası
  • Yazar: Ercan Kesal
  • Türü: Deneme
  • Baskı Yılı: Eylül 2016
  • Sayfa Sayısı: 292 Sayfa
  • Yayınevi: İletişim Yayınları
Editör: Gün Çağ Aydın
Latest posts by Editör: Gün Çağ Aydın (see all)
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Tanrısız Gençlik: Nefreti Paylaşmak, Ölümü Arzulamak

Read Next

“Tiridine, Suyuna da…”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *