Bebeler ve Püreler

Minik gurmelerin mama tabaklarını zenginleştirebileceğiniz 68 püre tarifi…

Anne ve babalar için bebeklerin ek gıdaya başlaması karmaşık, düşündürücü bir süreç. O güne kadar anne ve babaların belki de o kadar çok gündeminde olmayan vitaminler, minareler, protein, karbonhidrat vb. birçok kavram ailenin gündemindedir artık.

kapak

Ek gıdaya başlayan bebekler nasıl beslenmeli? Bu süreçte, başta anne ve babaları, çocuk doktorlarını, aşçıları ve çocuk gelişimi-eğitimi uzmanlarını en çok düşündüren sorulardandır.

Çiğdem Bakırcıoğlu Arslan tarafından kaleme alınan ‘Bebeler ve Püreler Kitabı’ minik gurmelerin ağızlarına layık 68 püre tarifi ile hem bebeklerin tabaklarını neşelendiriyor hem de anne ve babaların ek gıdaya geçiş sürecini kolay atlatabilmeleri için onlara rehberlik ediyor.

6 aydan önce bebeklerin ek gıdaya başlatılması önerilmemekle birlikte yazar; 4-8 aylık bebekler için sebze, meyve, tahıl ve kurubaklagil pürelerini minik gurmeler için derlemiş. Kitap bir derleme çalışmasının da ötesinde yazarın oğlu için kendi mutfağında hazırladığı püre tarifleri de içeriyor.

‘Bebeler ve Püreler Kitabı’ ile bebeğinizin aylık gelişimini takip edebilir, bebekler için vitaminler, mineraller, proteinler, karbonhidratlar açısından dengeli ve sağlıklı püreler hazırlayabilirsiniz.

‘Mini Püfler’ ve ‘Mini Vitamin ve Mineraller Sözlüğü’ bölümleri yetişkinlerin kendileri için de hazırlayacağı yemeklerde kolaylıkla yararlanabileceği pratik mutfak ve sağlıklı beslenme bilgileri barındırıyor.

Bebeler ve Püreler Kitabı, anne – babaların, aşçıların ve gastronomiye meraklı olanların kolaylıkla ve keyifle okuyabileceği bir rehber kitap.

  • Bebeler ve Püreler
  • Yazar: Çiğdem Bakırcıoğlu Arslan
  • Yayınevi: Oğlak Yayıncılık
  • Sayfa Sayısı: 127
  • Baskı Yılı: 2014

Ahmet Geyik
Latest posts by Ahmet Geyik (see all)
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kadıköy Kitap Günleri Devam Ediyor

Read Next

Yaşasın Dâhiler! Yaşasın Shakespeare!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram